logo trzymaj forme

30 MinutNASZE PRZEDSZKOLE 5-6-latki Żuczki
„Zmieniamy świat serce po sercu”
NASZE PRZEDSZKOLE 5-6-latki Żuczki
czwartek, 09 listopada 2017 06:44

serce po sercu1W dniu 6 listopada dzieci wzięły udział w projekcie „Zmieniamy świat serce po sercu” . W ramach programu gościliśmy aktorki z Teatru Lalek z Niepełnoprawnością, które wystawiły sztukę „Zmieniamy świat serce po sercu” oraz zorganizowały warsztaty. Celem przedstawienia teatralnego jest pokazanie dzieciom co to znaczy być osobą niepełnosprawną; przybliżenie wiedzy nt. różnych niepełnosprawności (m.in. niewidomi, głusi, niepełnosprawni fizycznie); oswojenie z „rekwizytami” stosowanymi przez osoby niepełnosprawne; rozmowa nt. niepełnosprawnych dzieci i poszukiwanie tego co łączy; nauczenie dzieci „widzenia” więcej aniżeli tylko niepełnosprawności, czyli dostrzegania osoby i jej talentów oraz umiejętności. 

Więcej…
 
"Czy umiesz gwizdać Joanno?”
NASZE PRZEDSZKOLE 5-6-latki Żuczki
czwartek, 09 listopada 2017 06:39

teatrW czwartek 2 listopada 2017 r. do grupy „ Motylki” i „ Żuczki ” przybyli wyjątkowi goście- Aktorzy z Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu. Niespodzianka była tym większa, iż byli to Ci sami aktorzy, których dzieci podziwiały na scenie teatru w niedawno oglądanym przedstawieniu „ Kapelusz Pani Wrony”. Przedszkolaczki uczestniczyły w performatywnym czytaniu tekstu „ Czy umiesz gwizdać Joanno?” Ulfa Starka oraz wzięły udział w warsztatach. Zadanie dofinansowano środkami Ministra Kultury i Dziedzictwa narodowego oraz Gminy Wałbrzych.

Więcej…
 
Ciężko pracujemy - literki poznajemy
NASZE PRZEDSZKOLE 5-6-latki Żuczki
czwartek, 09 listopada 2017 06:19

dzieciakiMy jesteśmy Żuczki i znamy fajne sztuczki. Mamy już pięć i sześć lat, chętnie poznajemy świat. Nasze Panie kochamy i uważnie ich słuchamy. Lubimy się bawić, brykać, po zielonej trawie koziołki fikać. Jednak kiedy trzeba ciężko pracujemy, szlaczki i literki.

Więcej…
 
Halloween u Żuczków
NASZE PRZEDSZKOLE 5-6-latki Żuczki
czwartek, 09 listopada 2017 05:33

halloween31 października w naszym przedszkolu odbył się bal halloweenowy.

W tym dniu dzieci przyszły przebrane za duszki, czarownice, sympatyczne wampiry lub ukryły twarze za maskami.

Nastrój w tym dniu  podkreślały „przestraszne” wystroje naszych sal. Atrakcją dnia była impreza przedszkolna, podczas której przedszkolacy mogli zaprezentować swoje przebrania.

Więcej…
 
Gimnastyka korekcyjna
NASZE PRZEDSZKOLE 5-6-latki Żuczki
poniedziałek, 16 października 2017 09:43

gim korekcWiek przedszkolny to szczególny okres w rozwoju dziecka. Dziecko poprzez spostrzeżenia, obserwacje i naśladownictwo gromadzi doświadczenia, a następnie stopniowo pozbywa się początkowych błędów. Nabywa odpowiednie czucie i pamięć mięśniową, jego ruchy stają się coraz bardziej celowe, dokładne, skoordynowane, a także płynne i zautomatyzowane. Kształtowanie zdolności motorycznych oraz umiejętności ruchowych jest jednym z celów kierowanej aktywności ruchowej dzieci w wieku przedszkolnym. Stosowanie „ciekawych” dla dziecka form ruchu, przy wykorzystaniu różnorodnych gier i zabaw stymuluje dziecięce uczestnictwo w wybranych ćw. z zakresu gimnastyki korekcyjnej.

Więcej…
 
„Arteterapia”
NASZE PRZEDSZKOLE 5-6-latki Żuczki
poniedziałek, 16 października 2017 09:03

arteterapTwórczy kontakt ze sztuką jest bardzo ważnym ogniwem w procesie profilaktyki, leczenia i rehabilitacji, a różne formy ekspresji twórczej służą celom rozwojowym i korekcyjnym.

Naturalną i podstawową działalnością dziecka w przedszkolu jest zabawa Dzięki niej dziecko może zaspakajać swoje potrzeby psychiczne, będące podstawą jego prawidłowego funkcjonowania oraz nabyć kompetencji społecznych. Dlatego działania arteterapeutyczne są realizowane w formie różnych zabaw.

Więcej…
 
Rytmika
NASZE PRZEDSZKOLE 5-6-latki Żuczki
poniedziałek, 16 października 2017 08:54

rytmika2„Każde dziecko nosi w sobie muzykę spontaniczną, która chce się ujawnić. Jeżeli pomożemy dziecku rozwinąć muzykę, która jest w nim, uczynimy je istotą nie tylko lepszą i szlachetniejszą, lecz również bardziej szczęśliwą”. 
(E.Sourian)

Okres przedszkolny to czas kształtowania się zdolności muzycznych i zainteresowań muzyką, wyrabianie wrażliwości muzycznej, która wpływa na rozwój uczuć i daje zaspokojenie różnym potrzebom życia wewnętrznego. Natomiast sam ruch przy muzyce jest źródłem radości, wyładowaniem energii, odprężeniem, daje szanse rozwoju fizycznego, a także jest środkiem terapeutycznym.

Więcej…
 
„Spotkania z muzyką – koncert Filharmonii”
NASZE PRZEDSZKOLE 5-6-latki Żuczki
poniedziałek, 16 października 2017 08:45

IMG 20171010 110829Jak wiadomo muzyka łagodzi obyczaje ,okazuje się , że nie tylko, bowiem w czasie słuchania muzyki człowiek może się uspokoić, wyciszyć, zrelaksować, przenieść się do krainy marzeń, albo po prostu potańczyć. Słuchając muzyki klasycznej stajemy się zdrowsi, mądrzejsi, czy bardziej zorganizowani. Muzyka klasyczna korzystnie wpływa na rozwój naszych dzieci, mianowicie rozwija wyobraźnię, zmniejsza stres, poprawia koncentrację, myślenie i pamięć czyli sprzyja efektywności uczenia się.

Więcej…
 
„Dary jesieni: zbieramy, przeliczamy i badamy”
NASZE PRZEDSZKOLE 5-6-latki Żuczki
niedziela, 01 października 2017 19:19

IMG 20170926 0950431Swoją jesienną przygodę przedszkolaki rozpoczęły od wybrania się na spacer gdzie podziwiały dary jesiennej przyrody. Wszystkie napotkane eksponaty były wyjątkowe. Dzieci miały okazję poznać nazwy drzew, oraz ich owoców. Wyprawa była bardzo owocna.

Więcej…
 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2

unia

BIP

logoBIP