logo trzymaj forme

30 MinutNASZE PRZEDSZKOLE 5-6-latki Żuczki
Walentynki
NASZE PRZEDSZKOLE 5-6-latki Żuczki
piątek, 09 marca 2018 09:46

IMG 20180214 104522Walentyki w grupie Żuczków

„Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone.
Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę.
Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję.
A czerwone dziś serduszko, wszystkim podaruję"

14 lutego 2018 roku był dla Żuczków prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. 

Więcej…
 
Tłusty czwartek w grupie Żuczków
NASZE PRZEDSZKOLE 5-6-latki Żuczki
piątek, 09 marca 2018 09:44

IMG 20180208 095208Tłusty Czwartek mamy i pączki z apetytem zajadamy.

Kalorii nie liczymy, gdyż je wkrótce spalimy.

Na rytmice potańczymy, na gimnastyce poćwiczymy.

Na spacerek pójdziemy i znowu pączka z chęcią zjemy :)

Więcej…
 
„Zmieniamy świat serce po sercu”
NASZE PRZEDSZKOLE 5-6-latki Żuczki
czwartek, 09 listopada 2017 06:44

serce po sercu1W dniu 6 listopada dzieci wzięły udział w projekcie „Zmieniamy świat serce po sercu” . W ramach programu gościliśmy aktorki z Teatru Lalek z Niepełnoprawnością, które wystawiły sztukę „Zmieniamy świat serce po sercu” oraz zorganizowały warsztaty. Celem przedstawienia teatralnego jest pokazanie dzieciom co to znaczy być osobą niepełnosprawną; przybliżenie wiedzy nt. różnych niepełnosprawności (m.in. niewidomi, głusi, niepełnosprawni fizycznie); oswojenie z „rekwizytami” stosowanymi przez osoby niepełnosprawne; rozmowa nt. niepełnosprawnych dzieci i poszukiwanie tego co łączy; nauczenie dzieci „widzenia” więcej aniżeli tylko niepełnosprawności, czyli dostrzegania osoby i jej talentów oraz umiejętności. 

Więcej…
 
"Czy umiesz gwizdać Joanno?”
NASZE PRZEDSZKOLE 5-6-latki Żuczki
czwartek, 09 listopada 2017 06:39

teatrW czwartek 2 listopada 2017 r. do grupy „ Motylki” i „ Żuczki ” przybyli wyjątkowi goście- Aktorzy z Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu. Niespodzianka była tym większa, iż byli to Ci sami aktorzy, których dzieci podziwiały na scenie teatru w niedawno oglądanym przedstawieniu „ Kapelusz Pani Wrony”. Przedszkolaczki uczestniczyły w performatywnym czytaniu tekstu „ Czy umiesz gwizdać Joanno?” Ulfa Starka oraz wzięły udział w warsztatach. Zadanie dofinansowano środkami Ministra Kultury i Dziedzictwa narodowego oraz Gminy Wałbrzych.

Więcej…
 
Ciężko pracujemy - literki poznajemy
NASZE PRZEDSZKOLE 5-6-latki Żuczki
czwartek, 09 listopada 2017 06:19

dzieciakiMy jesteśmy Żuczki i znamy fajne sztuczki. Mamy już pięć i sześć lat, chętnie poznajemy świat. Nasze Panie kochamy i uważnie ich słuchamy. Lubimy się bawić, brykać, po zielonej trawie koziołki fikać. Jednak kiedy trzeba ciężko pracujemy, szlaczki i literki.

Więcej…
 
Halloween u Żuczków
NASZE PRZEDSZKOLE 5-6-latki Żuczki
czwartek, 09 listopada 2017 05:33

halloween31 października w naszym przedszkolu odbył się bal halloweenowy.

W tym dniu dzieci przyszły przebrane za duszki, czarownice, sympatyczne wampiry lub ukryły twarze za maskami.

Nastrój w tym dniu  podkreślały „przestraszne” wystroje naszych sal. Atrakcją dnia była impreza przedszkolna, podczas której przedszkolacy mogli zaprezentować swoje przebrania.

Więcej…
 
Gimnastyka korekcyjna
NASZE PRZEDSZKOLE 5-6-latki Żuczki
poniedziałek, 16 października 2017 09:43

gim korekcWiek przedszkolny to szczególny okres w rozwoju dziecka. Dziecko poprzez spostrzeżenia, obserwacje i naśladownictwo gromadzi doświadczenia, a następnie stopniowo pozbywa się początkowych błędów. Nabywa odpowiednie czucie i pamięć mięśniową, jego ruchy stają się coraz bardziej celowe, dokładne, skoordynowane, a także płynne i zautomatyzowane. Kształtowanie zdolności motorycznych oraz umiejętności ruchowych jest jednym z celów kierowanej aktywności ruchowej dzieci w wieku przedszkolnym. Stosowanie „ciekawych” dla dziecka form ruchu, przy wykorzystaniu różnorodnych gier i zabaw stymuluje dziecięce uczestnictwo w wybranych ćw. z zakresu gimnastyki korekcyjnej.

Więcej…
 
„Arteterapia”
NASZE PRZEDSZKOLE 5-6-latki Żuczki
poniedziałek, 16 października 2017 09:03

arteterapTwórczy kontakt ze sztuką jest bardzo ważnym ogniwem w procesie profilaktyki, leczenia i rehabilitacji, a różne formy ekspresji twórczej służą celom rozwojowym i korekcyjnym.

Naturalną i podstawową działalnością dziecka w przedszkolu jest zabawa Dzięki niej dziecko może zaspakajać swoje potrzeby psychiczne, będące podstawą jego prawidłowego funkcjonowania oraz nabyć kompetencji społecznych. Dlatego działania arteterapeutyczne są realizowane w formie różnych zabaw.

Więcej…
 
Rytmika
NASZE PRZEDSZKOLE 5-6-latki Żuczki
poniedziałek, 16 października 2017 08:54

rytmika2„Każde dziecko nosi w sobie muzykę spontaniczną, która chce się ujawnić. Jeżeli pomożemy dziecku rozwinąć muzykę, która jest w nim, uczynimy je istotą nie tylko lepszą i szlachetniejszą, lecz również bardziej szczęśliwą”. 
(E.Sourian)

Okres przedszkolny to czas kształtowania się zdolności muzycznych i zainteresowań muzyką, wyrabianie wrażliwości muzycznej, która wpływa na rozwój uczuć i daje zaspokojenie różnym potrzebom życia wewnętrznego. Natomiast sam ruch przy muzyce jest źródłem radości, wyładowaniem energii, odprężeniem, daje szanse rozwoju fizycznego, a także jest środkiem terapeutycznym.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2

unia

BIP

logoBIP

Ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Polityka plikow cookis.

Rozumiem i korzystam.

EU Cookie Directive Module Information