logo trzymaj forme

30 MinutDzień Języka Ojczystego
AKTUALNOŚCI
środa, 28 lutego 2018 11:08

20180221 112329 resized,,A nade wszystko szanuj mowę swą ojczystą. …..Nie znać języka swego – hańbą oczywistą”

21 lutego ramach obchodów Dnia Języka Ojczystego uczniowie klasy VII b odwiedzili Bibliotekę Multimedialną w Wałbrzychu. Święto to ma za zadanie przypomnieć wszystkim narodom, jak ważny jest szacunek do języka ojczystego i dbałość o jegoprzetrwanie.

djo 1Podczas wizyty w Bibliotece, uczniowie pracując w zespołach, wykonywali różne zadania, np. odgrywanie scenek z życia wziętych, używając właściwego słownictwa czy rozwiązywanie zadań dotyczących poprawnej polszczyzny. I tutaj potwierdzili, że język polski nie jest im obcy. Wspólnym projektem był plakat tematycznie związany z Dniem Języka Ojczystego.

W nagrodę za aktywność i zaangażowanie w zajęcia uczniowie otrzymali trzy obszerne słowniki, które z pewnością przydadzą się podczas zgłębiania tajników języka polskiego.

 

 

 

unia

BIP

logoBIP

OGŁOSZENIA BIEŻĄCE

KARTKA Z KALENDARZA


Dzisiaj jest: Czwartek
19 Lipca 2018
Imieniny obchodzą
Alfred, Arseniusz, Lutobor, Rufin,
Wincenty, Wodzisław

Do końca roku zostało 166 dni.
Zodiak: Rak

Ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Polityka plikow cookis.

Rozumiem i korzystam.

EU Cookie Directive Module Information