logo trzymaj forme

30 MinutObchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości
AKTUALNOŚCI
poniedziałek, 12 listopada 2018 11:22

100lat niepodleglosci"Obowiązki względem ojczyzny, to nie tylko obowiązki względem Polaków dzisiejszych,
ale także względem pokoleń minionych i tych co po nas przyjdą."
Roman Dmowski

11 listopada 2018 r. poczuliśmy się Polakami bardziej i mocniej... Zatrzymaliśmy na chwilę galop naszego życia i przystanęliśmy...
Chwila zadumy, chwila refleksji- jakże potrzebna, aby odczuć tą dumę i radość... Słowo POLSKA na nowo odżyło, nabrało innego brzmienia...


Tak - jesteśmy dziś Polakami, tak - jesteśmy z tego dumni, tak- pamiętamy o Tych, dzięki którym słońce jaśniej świeci i kwiaty piękniej pachną. Pamiętamy o Tych znanych i nieznanych, o Tych wielkich i malućkich, o tych odważnych i przerażonych... Pamiętamy o wszystkich- dzięki którym jesteśmy tu i teraz, dzięki którym mamy polskie szkoły i mówimy w polskim języku, dzięki którym mamy WOLNOŚĆ i NIEPODLEGŁOŚĆ... Ale pamiętajmy o nich również jutro i pojutrze... gdy znów będziemy zabiegani, zatroskani... A pamięć o nich przekażmy naszym dzieciom i wnukom, by ich serca też rozpierała duma- bo są Polakami...
Aby oddać hołd Polsce niepodległej i Tym, którzy oddali za nią życie wzięliśmy udział w Miejskich Obchodach 100 lecia Odzyskania Niepodległości.
Uroczystość rozpoczęła się przemarszem z Placu Magistrackiego do kościoła pw. Św. Aniołów Stróżów, gdzie odbyła się uroczysta Msza Św. Następnie uczestnicy uroczystości przemaszerowali na Plac Kościelny, gdzie pod Pomnikiem Niepodległości złożono kwiaty i wieńce. W tym miejscu przypomniano również jak ważne jest słowo NIEPODLEGŁOŚĆ...

Beata Kolczyńska

 

 

unia

BIP

logoBIP

OGŁOSZENIA BIEŻĄCE

REGULAMIN REKRUTACJI DO PRZEDSZKOLA

 

 

Regulamin rekrutacji

do Przedszkola Samorządowego nr 2 w Wałbrzychu

na rok szkolny 2019/2020

 

REGULAMIN - do pobrania

 

 
Zebranie z rodzicami

 

Szanowni Państwo

  

Dyrektor, Grono Pedagogiczne

uczniowie serdecznie

zapraszają na kiermasz

wielkanocny, który

odbedzie się

dnia 25 marca 2019r.

(poniedziałek)

o godzinie 16.00 

w sali gimnastycznej.

 

Dyrektor Zespołu informuje,

iż dnia 25 marca 2019 roku

o godzinie 17:00 odbędą się

spotkania z rodzicami

dla klas I - VIII.

    

Serdecznie zapraszamy

KARTKA Z KALENDARZA


Dzisiaj jest: Niedziela
21 Kwietnia 2019
Imieniny obchodzą
Addar, Anzelm, Bartosz, Drogomił,
Feliks, Irydion, Konrad, Konrada, Selma

Do końca roku zostało 255 dni.
Zodiak: Byk

Ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Polityka plikow cookis.

Rozumiem i korzystam.

EU Cookie Directive Module Information