logo trzymaj forme

30 MinutObchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości
AKTUALNOŚCI
poniedziałek, 12 listopada 2018 11:22

100lat niepodleglosci"Obowiązki względem ojczyzny, to nie tylko obowiązki względem Polaków dzisiejszych,
ale także względem pokoleń minionych i tych co po nas przyjdą."
Roman Dmowski

11 listopada 2018 r. poczuliśmy się Polakami bardziej i mocniej... Zatrzymaliśmy na chwilę galop naszego życia i przystanęliśmy...
Chwila zadumy, chwila refleksji- jakże potrzebna, aby odczuć tą dumę i radość... Słowo POLSKA na nowo odżyło, nabrało innego brzmienia...


Tak - jesteśmy dziś Polakami, tak - jesteśmy z tego dumni, tak- pamiętamy o Tych, dzięki którym słońce jaśniej świeci i kwiaty piękniej pachną. Pamiętamy o Tych znanych i nieznanych, o Tych wielkich i malućkich, o tych odważnych i przerażonych... Pamiętamy o wszystkich- dzięki którym jesteśmy tu i teraz, dzięki którym mamy polskie szkoły i mówimy w polskim języku, dzięki którym mamy WOLNOŚĆ i NIEPODLEGŁOŚĆ... Ale pamiętajmy o nich również jutro i pojutrze... gdy znów będziemy zabiegani, zatroskani... A pamięć o nich przekażmy naszym dzieciom i wnukom, by ich serca też rozpierała duma- bo są Polakami...
Aby oddać hołd Polsce niepodległej i Tym, którzy oddali za nią życie wzięliśmy udział w Miejskich Obchodach 100 lecia Odzyskania Niepodległości.
Uroczystość rozpoczęła się przemarszem z Placu Magistrackiego do kościoła pw. Św. Aniołów Stróżów, gdzie odbyła się uroczysta Msza Św. Następnie uczestnicy uroczystości przemaszerowali na Plac Kościelny, gdzie pod Pomnikiem Niepodległości złożono kwiaty i wieńce. W tym miejscu przypomniano również jak ważne jest słowo NIEPODLEGŁOŚĆ...

Beata Kolczyńska

 

 

unia

BIP

logoBIP

OGŁOSZENIA BIEŻĄCE

Dyrektor ZSP nr3 serdecznie zaprasza

na

KIERMASZ

ŚWIĄTECZNY

wtorek 18.12.2018
godz.16.00-17.00

Sala gimnastyczna

 
Zebrania z rodzicami

odbędą się

18.12.2018 (wtorek)

Grupy przedszkolne godz. 16.00

Klasy I – VIII
godz. 17.00

 
Konsultacje indywidualne dla rodziców
 
Dyrektor i Grono Pedagogiczne Zespołu serdecznie zapraszą na konsultacje indywidualne dla rodziców,
które odbędą się:
20. 11. 2018r. (wtorek)

klasy 1-6
w godz: 16.00-17.00

klasy 7-8
w godz: 17.00-18.00

KARTKA Z KALENDARZA


Dzisiaj jest: Czwartek
13 Grudnia 2018
Imieniny obchodzą
Lucja, Łucja, Otylia, Włodzisława
Do końca roku zostało 19 dni.
Zodiak: Strzelec

Ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Polityka plikow cookis.

Rozumiem i korzystam.

EU Cookie Directive Module Information