logo trzymaj forme

30 MinutObchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości
AKTUALNOŚCI
poniedziałek, 12 listopada 2018 11:22

100lat niepodleglosci"Obowiązki względem ojczyzny, to nie tylko obowiązki względem Polaków dzisiejszych,
ale także względem pokoleń minionych i tych co po nas przyjdą."
Roman Dmowski

11 listopada 2018 r. poczuliśmy się Polakami bardziej i mocniej... Zatrzymaliśmy na chwilę galop naszego życia i przystanęliśmy...
Chwila zadumy, chwila refleksji- jakże potrzebna, aby odczuć tą dumę i radość... Słowo POLSKA na nowo odżyło, nabrało innego brzmienia...


Tak - jesteśmy dziś Polakami, tak - jesteśmy z tego dumni, tak- pamiętamy o Tych, dzięki którym słońce jaśniej świeci i kwiaty piękniej pachną. Pamiętamy o Tych znanych i nieznanych, o Tych wielkich i malućkich, o tych odważnych i przerażonych... Pamiętamy o wszystkich- dzięki którym jesteśmy tu i teraz, dzięki którym mamy polskie szkoły i mówimy w polskim języku, dzięki którym mamy WOLNOŚĆ i NIEPODLEGŁOŚĆ... Ale pamiętajmy o nich również jutro i pojutrze... gdy znów będziemy zabiegani, zatroskani... A pamięć o nich przekażmy naszym dzieciom i wnukom, by ich serca też rozpierała duma- bo są Polakami...
Aby oddać hołd Polsce niepodległej i Tym, którzy oddali za nią życie wzięliśmy udział w Miejskich Obchodach 100 lecia Odzyskania Niepodległości.
Uroczystość rozpoczęła się przemarszem z Placu Magistrackiego do kościoła pw. Św. Aniołów Stróżów, gdzie odbyła się uroczysta Msza Św. Następnie uczestnicy uroczystości przemaszerowali na Plac Kościelny, gdzie pod Pomnikiem Niepodległości złożono kwiaty i wieńce. W tym miejscu przypomniano również jak ważne jest słowo NIEPODLEGŁOŚĆ...

Beata Kolczyńska

 

 

unia

BIP

logoBIP

OGŁOSZENIA BIEŻĄCE

Godziny otwarcia biblioteki szkolnej:


Poniedziałek: 8:30 – 16:00
Wtorek: 8:30 – 16:00
Środa: 7:30 – 12:30
Czwartek: 7:30 – 12:30
Piątek: 7:30 – 12:30

 

 
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

 

SZANOWNI RODZICE

 

Dyrektor Zespołu

serdecznie zaprasza

na uroczyste ZAKOŃCZENIE

ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

 

18 czerwiec – wtorek

- Uroczyste zakończenie „O” – hol II piętro godz: 16:00

- Uroczyste zakończenie klas VIII – godzina 17.00, hol II piętro


19 czerwiec – środa

- Uroczyste zakończenia roku szkolnego 2018/2019

- apel dla klas I – III godzina 9.00 boisko szkolne

- apel dla klas IV – VII godzina 10.30 boisko szkolne

W tym dniu świetlica szkolna nie organizuje zajęć opiekuńczo-wychowawczych.

KARTKA Z KALENDARZA


Dzisiaj jest: Piątek
20 Września 2019
Światowy Dzień Mleka
Imieniny obchodzą
Dionizy, Eustachy, Eustachiusz, Fausta,
Faustyna, Filipina, Irena, Oleg, Ostap,
Sozant

Do końca roku zostało 103 dni.
Zodiak: Panna

Ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Polityka plikow cookis.

Rozumiem i korzystam.

EU Cookie Directive Module Information