logo trzymaj forme

30 MinutObchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości
AKTUALNOŚCI
poniedziałek, 12 listopada 2018 11:22

100lat niepodleglosci"Obowiązki względem ojczyzny, to nie tylko obowiązki względem Polaków dzisiejszych,
ale także względem pokoleń minionych i tych co po nas przyjdą."
Roman Dmowski

11 listopada 2018 r. poczuliśmy się Polakami bardziej i mocniej... Zatrzymaliśmy na chwilę galop naszego życia i przystanęliśmy...
Chwila zadumy, chwila refleksji- jakże potrzebna, aby odczuć tą dumę i radość... Słowo POLSKA na nowo odżyło, nabrało innego brzmienia...


Tak - jesteśmy dziś Polakami, tak - jesteśmy z tego dumni, tak- pamiętamy o Tych, dzięki którym słońce jaśniej świeci i kwiaty piękniej pachną. Pamiętamy o Tych znanych i nieznanych, o Tych wielkich i malućkich, o tych odważnych i przerażonych... Pamiętamy o wszystkich- dzięki którym jesteśmy tu i teraz, dzięki którym mamy polskie szkoły i mówimy w polskim języku, dzięki którym mamy WOLNOŚĆ i NIEPODLEGŁOŚĆ... Ale pamiętajmy o nich również jutro i pojutrze... gdy znów będziemy zabiegani, zatroskani... A pamięć o nich przekażmy naszym dzieciom i wnukom, by ich serca też rozpierała duma- bo są Polakami...
Aby oddać hołd Polsce niepodległej i Tym, którzy oddali za nią życie wzięliśmy udział w Miejskich Obchodach 100 lecia Odzyskania Niepodległości.
Uroczystość rozpoczęła się przemarszem z Placu Magistrackiego do kościoła pw. Św. Aniołów Stróżów, gdzie odbyła się uroczysta Msza Św. Następnie uczestnicy uroczystości przemaszerowali na Plac Kościelny, gdzie pod Pomnikiem Niepodległości złożono kwiaty i wieńce. W tym miejscu przypomniano również jak ważne jest słowo NIEPODLEGŁOŚĆ...

Beata Kolczyńska

 

 

unia

BIP

logoBIP

OGŁOSZENIA BIEŻĄCE

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

 

SZANOWNI RODZICE

 

Dyrektor Zespołu

serdecznie zaprasza

na uroczyste ZAKOŃCZENIE

ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

 

18 czerwiec – wtorek

- Uroczyste zakończenie „O” – hol II piętro godz: 16:00

- Uroczyste zakończenie klas VIII – godzina 17.00, hol II piętro


19 czerwiec – środa

- Uroczyste zakończenia roku szkolnego 2018/2019

- apel dla klas I – III godzina 9.00 boisko szkolne

- apel dla klas IV – VII godzina 10.30 boisko szkolne

W tym dniu świetlica szkolna nie organizuje zajęć opiekuńczo-wychowawczych.

 
Zebranie z rodzicami

 

Szanowni Państwo

  

Dyrektor Zespołu informuje,

iż dnia 14 maja 2019 roku

o godzinie 16:30 odbędą się

spotkania z Rodzicami

dla klas I - VIII.

    

Serdecznie zapraszamy

KARTKA Z KALENDARZA


Dzisiaj jest: Poniedziałek
24 Czerwca 2019
Imieniny obchodzą
Danuta, Dan, Danisz, Emilia, Jan,
Wilhelm

Do końca roku zostało 191 dni.
Zodiak: Rak

Ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Polityka plikow cookis.

Rozumiem i korzystam.

EU Cookie Directive Module Information