logo trzymaj forme

30 MinutSen o Niepodległej
AKTUALNOŚCI
piątek, 16 listopada 2018 06:21

DSC 7611„Przyśniła się dzieciom Polska
czekana przez tyle lat,
do której modlił się ojciec,
za którą umierał dziad’’.

W dniu 08 listopada 2018r. w murach naszej szkoły zawitali znakomici goście.

Byli wśród nich przedstawiciele władz miasta na czele z Prezydentem Miasta Wałbrzycha Panem dr Romanem Szełemejem, przedstawiciele Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, kombatanci, dyrektorzy placówek oświatowych i wielu innych gości, którym bliska jest nasza szkoła.

Okazją do spotkania były obchody Stulecia Odzyskania Niepodległości.

W pięknej biało-czerwonej scenerii, z dumnym Orłem górującym nad sceną, portretami wybitnych Polaków- Józefa Piłsudskiego, Ignacego Paderewskiego i Romana Dmowskiego, rozpoczęliśmy przygotowane specjalnie na tegoroczne wyjątkowe święto, spektakl pt. ,,Sen o Niepodległej’’.

Przedstawiona przez bohaterów widowiska historia polskiej rodziny z czasów walki o wolność wzbogacona była pieśniami patriotycznymi i lirycznymi opowiadającymi o ludzkich tęsknotach i miłości do Ojczyzny.

Niewątpliwą ozdobą spektaklu był taniec z flagami i pantomimiczna wizja rozbioru Polski.

Uwieńczeniem przedstawienia był występ przedszkolnej grupy 6-latków.

Łzy wzruszenia towarzyszyły widzom. Wszyscy w ciszy i skupieniu wysłuchali słów kierowanych do odbiorców. Atmosfera wielkiego święta i dumy z bycia Polakami towarzyszyła wszystkim zebranym.

Po zakończeniu części artystycznej Pani Dyrektor poinformowała o włączeniu naszej szkoły do kampanii ,,Eko-historia –międzypokoleniowe sadzenie drzew’’. W asyście zgromadzonych gości dokonano zasadzenia na terenie szkoły buka poświęconego Panu Aleksandrowi Janowi Sałackiemu. To niezwykła postać -polski żołnierz, pułkownik Wojska Polskiego, najdłużej żyjący przedstawiciel Lwowskich Orląt. Po wojnie przez pewien czas mieszkał w Wałbrzychu, gdzie uczył w szkołach górniczych.

To był wyjątkowy dzień, który na długo zostanie w pamięci wszystkich zebranych.

 

unia

BIP

logoBIP

OGŁOSZENIA BIEŻĄCE

REGULAMIN REKRUTACJI DO PRZEDSZKOLA

 

 

Regulamin rekrutacji

do Przedszkola Samorządowego nr 2 w Wałbrzychu

na rok szkolny 2019/2020

 

REGULAMIN - do pobrania

 

 
Zebranie z rodzicami

 

Szanowni Państwo

  

Dyrektor, Grono Pedagogiczne

uczniowie serdecznie

zapraszają na kiermasz

wielkanocny, który

odbedzie się

dnia 25 marca 2019r.

(poniedziałek)

o godzinie 16.00 

w sali gimnastycznej.

 

Dyrektor Zespołu informuje,

iż dnia 25 marca 2019 roku

o godzinie 17:00 odbędą się

spotkania z rodzicami

dla klas I - VIII.

    

Serdecznie zapraszamy

KARTKA Z KALENDARZA


Dzisiaj jest: Niedziela
21 Kwietnia 2019
Imieniny obchodzą
Addar, Anzelm, Bartosz, Drogomił,
Feliks, Irydion, Konrad, Konrada, Selma

Do końca roku zostało 255 dni.
Zodiak: Byk

Ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Polityka plikow cookis.

Rozumiem i korzystam.

EU Cookie Directive Module Information