DLA UCZNIÓW

logo trzymaj forme

30 MinutJesień z Brzechwą
AKTUALNOŚCI
środa, 02 października 2019 14:47

 

„Skoczył wietrzyk zamaszyście, poodkurzał mchy i liście...”
J. Brzechwa

Jesień z Brzechwą

Rozpoczęła się jesień, przed nami coraz krótsze dni i częste zmiany pogody. A po złotej i pięknej jesieni nastanie smutna szaruga. Nie zawsze będzie można iść na długi spacer lub pograć w piłkę… Drugoklasiści z naszej szkoły znaleźli sposób na nudę i stagnację. Pokochali poezję i cały czas pielęgnują swą pasję poznając twórczość różnych poetów. Tym razem swoimi zainteresowaniami i talentami recytatorskimi postanowili podzielić się z mieszkańcami dzielnicy w której znajduje się nasza szkoła. W dniu 27 września we współpracy z Biblioteką na Starym Zdroju odbył się wieczór poezji pod hasłem „ Jesień z Brzechwą”. Dzieci recytowały swoje ulubione wiersze- wzruszając, zaciekawiając i bawiąc jednocześnie. Każda prezentacja nagrodzona była gromkimi brawami. Na pamiątkę spotkania każdy uczestnik otrzymał wyjątkową zakładkę do książki.

Nasi dziewięciolatkowie już wiedzą, że czytać trzeba, gdyż książki kształtują wyobraźnię i wrażliwość, rozbudzają ciekawość świata i refleksyjność. Teraz Wasza kolej- wyłączcie komputery, odłóżcie telefony i weźcie w swe dłonie książki - a one sprawią, że zapomnicie o smutkach i brzydkiej pogodzie, a jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki przeniesiecie się w świat zaczarowanych słów i magii...

Beata Kolczyńska

 

 

unia

BIP

logoBIP

OGŁOSZENIA BIEŻĄCE

Zebranie z rodzicami

Szanowni Państwo

  

Dyrektor Zespołu informuje,

iż dnia 4 lutego 2020 roku

o godzinie 17:00 odbędą się

spotkania z Rodzicami

dla klas I - VIII.

    

Serdecznie zapraszamy

 
Godziny otwarcia biblioteki szkolnej:


Poniedziałek: 7:30 – 15:00
Wtorek: 7:30 – 12:30
Środa: 7:30 – 14:00
Czwartek: 8:00 – 14:00
Piątek: 7:30 – 12:30

 

KARTKA Z KALENDARZA


Dzisiaj jest: Sobota
8 Sierpnia 2020
Imieniny obchodzą
Cyprian, Cyriak, Cyryl, Emil, Emilian,
Emiliusz, Niezamysł, Olech, Sylwiusz

Do końca roku zostało 146 dni.
Zodiak: Lew

Ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Polityka plikow cookis.

Rozumiem i korzystam.

EU Cookie Directive Module Information