logo trzymaj forme

30 MinutJesień z Brzechwą
AKTUALNOŚCI
środa, 02 października 2019 14:47

 

„Skoczył wietrzyk zamaszyście, poodkurzał mchy i liście...”
J. Brzechwa

Jesień z Brzechwą

Rozpoczęła się jesień, przed nami coraz krótsze dni i częste zmiany pogody. A po złotej i pięknej jesieni nastanie smutna szaruga. Nie zawsze będzie można iść na długi spacer lub pograć w piłkę… Drugoklasiści z naszej szkoły znaleźli sposób na nudę i stagnację. Pokochali poezję i cały czas pielęgnują swą pasję poznając twórczość różnych poetów. Tym razem swoimi zainteresowaniami i talentami recytatorskimi postanowili podzielić się z mieszkańcami dzielnicy w której znajduje się nasza szkoła. W dniu 27 września we współpracy z Biblioteką na Starym Zdroju odbył się wieczór poezji pod hasłem „ Jesień z Brzechwą”. Dzieci recytowały swoje ulubione wiersze- wzruszając, zaciekawiając i bawiąc jednocześnie. Każda prezentacja nagrodzona była gromkimi brawami. Na pamiątkę spotkania każdy uczestnik otrzymał wyjątkową zakładkę do książki.

Nasi dziewięciolatkowie już wiedzą, że czytać trzeba, gdyż książki kształtują wyobraźnię i wrażliwość, rozbudzają ciekawość świata i refleksyjność. Teraz Wasza kolej- wyłączcie komputery, odłóżcie telefony i weźcie w swe dłonie książki - a one sprawią, że zapomnicie o smutkach i brzydkiej pogodzie, a jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki przeniesiecie się w świat zaczarowanych słów i magii...

Beata Kolczyńska

 

 

unia

BIP

logoBIP

OGŁOSZENIA BIEŻĄCE

Godziny otwarcia biblioteki szkolnej:


Poniedziałek: 7:30 – 15:00
Wtorek: 7:30 – 12:30
Środa: 7:30 – 14:00
Czwartek: 8:00 – 14:00
Piątek: 7:30 – 12:30

 

 
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

 

SZANOWNI RODZICE

 

Dyrektor Zespołu

serdecznie zaprasza

na uroczyste ZAKOŃCZENIE

ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

 

18 czerwiec – wtorek

- Uroczyste zakończenie „O” – hol II piętro godz: 16:00

- Uroczyste zakończenie klas VIII – godzina 17.00, hol II piętro


19 czerwiec – środa

- Uroczyste zakończenia roku szkolnego 2018/2019

- apel dla klas I – III godzina 9.00 boisko szkolne

- apel dla klas IV – VII godzina 10.30 boisko szkolne

W tym dniu świetlica szkolna nie organizuje zajęć opiekuńczo-wychowawczych.

KARTKA Z KALENDARZA


Dzisiaj jest: Niedziela
20 Października 2019
Imieniny obchodzą
Budzisława, Irena, Jan Kanty,
Kleopatra, Wendelin, Witalis

Do końca roku zostało 73 dni.
Zodiak: Waga

Ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Polityka plikow cookis.

Rozumiem i korzystam.

EU Cookie Directive Module Information