DLA UCZNIÓW

logo trzymaj forme

30 MinutDzień drzewa
AKTUALNOŚCI
wtorek, 15 października 2019 03:33

 

10 października uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w miejskiej akcji sadzenia drzew. Na terenie naszej placówki pojawiło się kilkadziesiąt nowych drzewek.

O znaczeniu drzew w przyrodzie i w naszym krajobrazie nikogo nie trzeba przekonywać. Drzewa dzięki procesowi fotosyntezy produkują niezbędny do życia na naszej planecie tlen. Stanowią także ważny składnik krajobrazu a dla wielu organizmów są miejscem życia i źródłem pokarmu.

Mimo tak ważnej roli drzew, na całym świecie każdego dnia znika bezpowrotnie naturalny las wielkości 36 boisk do gry w piłkę nożną. Dlatego bardzo istotne jest każde działanie mające na celu zachowanie różnorodności tych niezwykłych roślin. Nasza społeczność podjęła już nawet pierwsze kroki, aby pomóc przyrodzie i zachować cenne drzewostany w naszym środowisku. Sadzonki sosen i lip znalazły miejsce w otoczeniu szkoły. Każde drzewko otrzymało swojego opiekuna. Poszczególne klasy muszą teraz doglądać drzewek i dbać o sadzonki jak o najcenniejszy skarb. Drzewa przecież są skarbem Ziemi.

Mariola Szachalewicz


 

unia

BIP

logoBIP

OGŁOSZENIA BIEŻĄCE

SPOTKANIE Z RODZICAMI

Szanowni Państwo

  

Dyrektor Zespołu informuje,

iż dnia 17 grudnia 2019 roku

o godzinie 17:00 odbędą się

spotkania z Rodzicami

dla klas I - VIII.

    

Serdecznie zapraszamy

 
Godziny otwarcia biblioteki szkolnej:


Poniedziałek: 7:30 – 15:00
Wtorek: 7:30 – 12:30
Środa: 7:30 – 14:00
Czwartek: 8:00 – 14:00
Piątek: 7:30 – 12:30

 

KARTKA Z KALENDARZA


Dzisiaj jest: Piątek
17 Stycznia 2020
Imieniny obchodzą
Antoni, Jan, Rościsław
Do końca roku zostało 350 dni.
Zodiak: Koziorożec

Ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Polityka plikow cookis.

Rozumiem i korzystam.

EU Cookie Directive Module Information