DLA UCZNIÓW

logo trzymaj forme

30 MinutMIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA
AKTUALNOŚCI
poniedziałek, 02 grudnia 2019 18:37

 


,,Dziecko ma prawo być sobą. Ma prawo do popełniania błędów.
Ma prawo do posiadania własnego zdania. Ma prawo do szacunku.
Nie ma dzieci – są ludzie’’.
Janusz Korczak


20 listopada nasza szkoła dołączyła do światowych obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF. W tym roku przypada wyjątkowa- 30.rocznica uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych - KONWENCJI O PRAWACH DZIECKA.

Znajomość praw pozwala najmłodszym uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami. A rolą dorosłych jest nie tylko dbanie o to, aby prawa dziecka były przestrzegane, ale także szerzenie wiedzy o prawach dziecka, w tym edukowanie dzieci.

Świętowaliśmy na wiele sposobów, były to m.in. zajęcia w oparciu o scenariusze UNICEF , dyskusje na godzinach wychowawczych, tworzyliśmy prace plastyczne, multimedialne i literackie oraz gazetki okolicznościowe, dekorowaliśmy sale i korytarze szkoły, oglądaliśmy filmy, prezentacje, rozwiązywaliśmy quizy, a także przyszliśmy ubrani na niebiesko- kolor ten jest symbolem gwarancji praw wszystkich dzieci.

20 listopada 2019 roku to był radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. Zdajemy sobie sprawę, że o prawach dziecka musimy pamiętać nie tylko od święta.

 

unia

BIP

logoBIP

OGŁOSZENIA BIEŻĄCE

Zebranie z rodzicami

Szanowni Państwo

  

Dyrektor Zespołu informuje,

iż dnia 4 lutego 2020 roku

o godzinie 17:00 odbędą się

spotkania z Rodzicami

dla klas I - VIII.

    

Serdecznie zapraszamy

 
Godziny otwarcia biblioteki szkolnej:


Poniedziałek: 7:30 – 15:00
Wtorek: 7:30 – 12:30
Środa: 7:30 – 14:00
Czwartek: 8:00 – 14:00
Piątek: 7:30 – 12:30

 

KARTKA Z KALENDARZA


Dzisiaj jest: Piątek
3 Kwietnia 2020
Imieniny obchodzą
Antoni, Cieszygor, Jakub, Pankracy,
Ryszard

Do końca roku zostało 273 dni.
Zodiak: Baran

Ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Polityka plikow cookis.

Rozumiem i korzystam.

EU Cookie Directive Module Information