logo trzymaj forme

30 Minutśroda, 26 marca 2014 16:17

Program pt: „Sprawny Dolnoślązaczek”

Nasza szkoła od roku szkolnego 2010/2011, bierze udział w programie pt: „Sprawny Dolnoślązaczek”, którego organizatorem jest Szkolny Związek Sportowy ”Dolny Śląsk” we Wrocławiu, a patronują mu Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego i Kuratorium Oświaty we Wrocławiu. Program jest skierowany do uczniów klas I-III, a jego celem jest uatrakcyjnienie zajęć wychowania fizycznego oraz zachęcanie uczniów do podejmowania nowych form aktywności sportowej. Jest to program bardzo atrakcyjny dla dzieci, który stwarza możliwości poznania nowych form aktywności ruchowej oraz samosprawdzenia się w nich. Uczniowie dysponują specjalnymi legitymacjami, w których zapisują wyniki swoich prób i dokumentują zdobyte umiejętności (rowerzysta - turysta, piłkarz – koszykarz - siatkarz, saneczkarz – łyżwiarz - narciarz, gimnastyk, lekkoatleta, pływak - wodnik). Ogromne znaczenie odgrywa tu także możliwość udziału w programie rodziców, którzy włączają się w cykl przygotowań dzieci do poszczególnych prób, a przy tym, na bieżąco są informowani przez nauczyciela o stanie sprawności swojego dziecka oraz postępach, jakie poczyniło w poszczególnych umiejętnościach.

W trakcie realizacji tego programu, organizowane były przez nas lekcje pokazowe w naszej szkole dla nauczycieli nauczania zintegrowanego. Przy pomocy organizatorów programu, udało nam się zaprosić sportowców z dziedziny gimnastyki i lekkoatletyki, którzy zademonstrowali bardzo ciekawe formy zdobywania poszczególnych sprawności przez dzieci.

Zainteresowanie programem z roku na rok jest coraz większe. Od roku szkolnego 2014/2015 będzie to już program ogólnopolski, który zmieni swoją nazwę. Już niebawem będzie to program pt: „Mały Mistrz”.

Podczas każdej edycji programu, organizowane są dla szkół konferencje metodyczne, na których omawiany jest całoroczny program połączony z zajęciami praktycznymi dla nauczycieli realizujących program „Sprawny Dolnoślązaczek”.

 

BIP

logoBIP

Ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Polityka plikow cookis.

Rozumiem i korzystam.

EU Cookie Directive Module Information