logo trzymaj forme

30 MinutInauguracja obchodów 100-lecia niepodległości Polski
AKTUALNOŚCI
środa, 12 września 2018 20:39

410491 0 720 720 6822 75Naród, który traci pamięć

przestaje być narodem - staje się jedynie zbiorem ludzi,

czasowo zajmującym dane terytorium”

Józef Piłsudski

 

Nasza szkoła nosi zaszczytne imię Armii Krajowej. Jesteśmy dumni z naszego patrona, wszystkich bohaterów przelewających krew w obronie Polski oraz historii naszej Ojczyzny. Pielęgnujemy pamięć minionych dni, uczymy szacunku do teraźniejszości i dlatego ufnie spoglądamy w przyszłość. Wychowanie patriotyczne stanowi niezwykle ważny element naszej pracy z dziećmi. Już od przedszkola kształtujemy poczucie przynależności narodowej, uczymy szacunku do wartości, symboli i tradycji narodowych.

Dlatego też właśnie w ZSP nr 3 odbyła się uroczysta inauguracja obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości. Gościem honorowym był Pan Prezydent Wałbrzycha dr Roman Szełemej. Spotkał się on z „Pierwszakami”- dziećmi, które właśnie w roku 2018 rozpoczynają swą edukacyjną ścieżkę w bezpiecznej Ojczyźnie i polskiej szkole. Uczniowie opowiadali o trudnej drodze Polski ku wolności, odpowiadali na pytania Pana Prezydenta i razem z nim pracowali w zeszytach do wychowania patriotycznego wydanych przez IPN.

Jesteśmy bardzo dumni z naszych dzieci, podziwiamy ich piękną postawę, kulturę, wspaniałą wiedzę o Polsce i jej historii. Ufamy, iż obawy marszałka Józefa Piłsudskiego nie potwierdzą się- nie pozwolimy, aby nasi wychowankowie zapomnieli kim są i jak trudną drogę do wolności musieli przejść ich przodkowie.

 

unia

BIP

logoBIP

OGŁOSZENIA BIEŻĄCE

Dyrektor ZSP nr3 serdecznie zaprasza

na

KIERMASZ

ŚWIĄTECZNY

wtorek 18.12.2018
godz.16.00-17.00

Sala gimnastyczna

 
Zebrania z rodzicami

odbędą się

18.12.2018 (wtorek)

Grupy przedszkolne godz. 16.00

Klasy I – VIII
godz. 17.00

 
Konsultacje indywidualne dla rodziców
 
Dyrektor i Grono Pedagogiczne Zespołu serdecznie zapraszą na konsultacje indywidualne dla rodziców,
które odbędą się:
20. 11. 2018r. (wtorek)

klasy 1-6
w godz: 16.00-17.00

klasy 7-8
w godz: 17.00-18.00

KARTKA Z KALENDARZA


Dzisiaj jest: Czwartek
13 Grudnia 2018
Imieniny obchodzą
Lucja, Łucja, Otylia, Włodzisława
Do końca roku zostało 19 dni.
Zodiak: Strzelec

Ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Polityka plikow cookis.

Rozumiem i korzystam.

EU Cookie Directive Module Information