logo trzymaj forme

30 MinutOd Legionów do Polskiego Państwa Podziemnego
AKTUALNOŚCI
poniedziałek, 11 marca 2019 08:25

05 marca 2019 roku uczestniczyliśmy w uroczystym otwarciu wystawy pt. ,,Od Legionów do Polskiego Państwa Podziemnego’’ w Sali Kolumnowej im. Jerzego Woźniaka w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu.


Wystawa została opracowana i wykonana przez szkoły zrzeszone w Dolnośląskiej Rodzinie Szkół imienia Armii Krajowej i Bohaterów Armii Krajowej, do której należy nasza szkoła należy od początku jej powstania, czyli 2007 roku.


Uroczystość zaszczycili swoją obecnością Wojewoda Dolnośląski p. Paweł Hreniak, wicekurator Kuratorium Oświaty p. Janusz Wrzal, prezes Zarządu Okręgu Dolnośląskiego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej p. Ryszard Filipowicz, przedstawiciele IPN Wrocław, Kuratorium Oświaty, kombatanci oraz dyrektorzy, nauczyciele i delegacje uczniów 17 szkół należących do Rodziny.


Przybyłych gości przywitała przewodnicząca Rodziny Szkół AK p.Dorota Rasała – Świtoń, która opowiedziała o idei wystawy, a także o działaniach Rodziny, które już miały miejsce. Mieliśmy też okazję wysłuchać wykładów historycznych n/t „Od Legionów do Polskiego Państwa Podziemnego" oraz projektu „Ocalamy”, a także obejrzeć program artystyczny przygotowany przez uczniów I LO im. D. Siedzikówny „Inki” we Wrocławiu.


Celem tegorocznej wystawy jest zwrócenie uwagi na Tych, którzy zapisali się w historii narodu i państwa w czasie walki o Polskę w pierwszej i drugiej dekadzie ubiegłego wieku oraz w następnych, często tragicznych latach.

 

unia

BIP

logoBIP

OGŁOSZENIA BIEŻĄCE

Zebranie z rodzicami

 

Szanowni Państwo

  

Dyrektor Zespołu informuje,

iż dnia 14 maja 2019 roku

o godzinie 16:30 odbędą się

spotkania z Rodzicami

dla klas I - VIII.

    

Serdecznie zapraszamy

 
REGULAMIN REKRUTACJI DO PRZEDSZKOLA

 

 

Regulamin rekrutacji

do Przedszkola Samorządowego nr 2 w Wałbrzychu

na rok szkolny 2019/2020

 

REGULAMIN - do pobrania

 

KARTKA Z KALENDARZA


Dzisiaj jest: Środa
22 Maja 2019
Imieniny obchodzą
Emil, Helena, Jan, Julia, Krzesisława,
Rita, Wiesław, Wiesława, Wisława

Do końca roku zostało 224 dni.
Zodiak: Bliźnięta

Ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Polityka plikow cookis.

Rozumiem i korzystam.

EU Cookie Directive Module Information