DLA UCZNIÓW

logo trzymaj forme

30 MinutOd Legionów do Polskiego Państwa Podziemnego
AKTUALNOŚCI
poniedziałek, 11 marca 2019 08:25

05 marca 2019 roku uczestniczyliśmy w uroczystym otwarciu wystawy pt. ,,Od Legionów do Polskiego Państwa Podziemnego’’ w Sali Kolumnowej im. Jerzego Woźniaka w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu.


Wystawa została opracowana i wykonana przez szkoły zrzeszone w Dolnośląskiej Rodzinie Szkół imienia Armii Krajowej i Bohaterów Armii Krajowej, do której należy nasza szkoła należy od początku jej powstania, czyli 2007 roku.


Uroczystość zaszczycili swoją obecnością Wojewoda Dolnośląski p. Paweł Hreniak, wicekurator Kuratorium Oświaty p. Janusz Wrzal, prezes Zarządu Okręgu Dolnośląskiego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej p. Ryszard Filipowicz, przedstawiciele IPN Wrocław, Kuratorium Oświaty, kombatanci oraz dyrektorzy, nauczyciele i delegacje uczniów 17 szkół należących do Rodziny.


Przybyłych gości przywitała przewodnicząca Rodziny Szkół AK p.Dorota Rasała – Świtoń, która opowiedziała o idei wystawy, a także o działaniach Rodziny, które już miały miejsce. Mieliśmy też okazję wysłuchać wykładów historycznych n/t „Od Legionów do Polskiego Państwa Podziemnego" oraz projektu „Ocalamy”, a także obejrzeć program artystyczny przygotowany przez uczniów I LO im. D. Siedzikówny „Inki” we Wrocławiu.


Celem tegorocznej wystawy jest zwrócenie uwagi na Tych, którzy zapisali się w historii narodu i państwa w czasie walki o Polskę w pierwszej i drugiej dekadzie ubiegłego wieku oraz w następnych, często tragicznych latach.

 

unia

BIP

logoBIP

OGŁOSZENIA BIEŻĄCE

Zebranie z rodzicami

Szanowni Państwo

  

Dyrektor Zespołu informuje,

iż dnia 4 lutego 2020 roku

o godzinie 17:00 odbędą się

spotkania z Rodzicami

dla klas I - VIII.

    

Serdecznie zapraszamy

 
Godziny otwarcia biblioteki szkolnej:


Poniedziałek: 7:30 – 15:00
Wtorek: 7:30 – 12:30
Środa: 7:30 – 14:00
Czwartek: 8:00 – 14:00
Piątek: 7:30 – 12:30

 

KARTKA Z KALENDARZA


Dzisiaj jest: Sobota
22 Lutego 2020
Imieniny obchodzą
Małgorzata, Nikifor, Piotr, Wiktor,
Wiktoriusz, Wrócisław

Do końca roku zostało 314 dni.
Zodiak: Ryba

Ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Polityka plikow cookis.

Rozumiem i korzystam.

EU Cookie Directive Module Information