logo trzymaj forme

30 MinutOd Legionów do Polskiego Państwa Podziemnego
AKTUALNOŚCI
poniedziałek, 11 marca 2019 08:25

05 marca 2019 roku uczestniczyliśmy w uroczystym otwarciu wystawy pt. ,,Od Legionów do Polskiego Państwa Podziemnego’’ w Sali Kolumnowej im. Jerzego Woźniaka w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu.


Wystawa została opracowana i wykonana przez szkoły zrzeszone w Dolnośląskiej Rodzinie Szkół imienia Armii Krajowej i Bohaterów Armii Krajowej, do której należy nasza szkoła należy od początku jej powstania, czyli 2007 roku.


Uroczystość zaszczycili swoją obecnością Wojewoda Dolnośląski p. Paweł Hreniak, wicekurator Kuratorium Oświaty p. Janusz Wrzal, prezes Zarządu Okręgu Dolnośląskiego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej p. Ryszard Filipowicz, przedstawiciele IPN Wrocław, Kuratorium Oświaty, kombatanci oraz dyrektorzy, nauczyciele i delegacje uczniów 17 szkół należących do Rodziny.


Przybyłych gości przywitała przewodnicząca Rodziny Szkół AK p.Dorota Rasała – Świtoń, która opowiedziała o idei wystawy, a także o działaniach Rodziny, które już miały miejsce. Mieliśmy też okazję wysłuchać wykładów historycznych n/t „Od Legionów do Polskiego Państwa Podziemnego" oraz projektu „Ocalamy”, a także obejrzeć program artystyczny przygotowany przez uczniów I LO im. D. Siedzikówny „Inki” we Wrocławiu.


Celem tegorocznej wystawy jest zwrócenie uwagi na Tych, którzy zapisali się w historii narodu i państwa w czasie walki o Polskę w pierwszej i drugiej dekadzie ubiegłego wieku oraz w następnych, często tragicznych latach.

 

unia

BIP

logoBIP

OGŁOSZENIA BIEŻĄCE

Zebranie z rodzicami

 

Szanowni Państwo

  

Dyrektor, Grono Pedagogiczne

uczniowie serdecznie

zapraszają na kiermasz

wielkanocny, który

odbedzie się

dnia 25 marca 2019r.

(poniedziałek)

o godzinie 16.00 

w sali gimnastycznej.

 

Dyrektor Zespołu informuje,

iż dnia 25 marca 2019 roku

o godzinie 17:00 odbędą się

spotkania z rodzicami

dla klas I - VIII.

    

Serdecznie zapraszamy

 
Wykaz dodatkowych dni, wolnych od zajęć lekcyjnych

 

Szanowni Państwo

Dyrektor Zespołu podaje wykaz dni dodatkowo wolnych od zajęć lekcyjnych w drugim półroczu 2018/2019

 

3 dni (egzamin ósmoklasisty)

  • 15 kwietnia 2019 r. (poniedziałek) język polski
  • 16 kwietnia 2019 r. (wtorek) matematyka
  • 17 kwietnia 2019 r. (środa) język obcy nowożytny

Wiosenna przerwa świąteczna

  • od 18 kwietnia 2019 r. (czwartek)  do 23 kwietnia 2019 r. (wtorek)

Majówka

  • 02 maja  2019 (czwartek)
  • 31 maj 2019 r. (piątek) 

 

KARTKA Z KALENDARZA


Dzisiaj jest: Wtorek
26 Marca 2019
Imieniny obchodzą
Emanuel, Manuela, Feliks, Larysa,
Nikifor, Teodor, Tworzymir

Do końca roku zostało 281 dni.
Zodiak: Baran

Ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Polityka plikow cookis.

Rozumiem i korzystam.

EU Cookie Directive Module Information