DLA UCZNIÓW

logo trzymaj forme

30 MinutWarsztaty przyrodnicze w Myśliborzu
AKTUALNOŚCI
niedziela, 11 października 2020 11:41

8 października klasy 3b i 3c uczestniczyły w wyjazdowych warsztatach przyrodniczych w Myśliborzu. Zajęcia prowadzone były na terenie ośrodka edukacyjnego „Salamandra” położonego w Parku Krajobrazowym „Chełmy”. Podczas zajęć laboratoryjnych dzieci dowiedziały się czym są wulkany, jaka jest ich budowa oraz nauczyły się odróżniać magmę od lawy. Najwięcej emocji wzbudziło własnoręcznie przez dzieci wykonane doświadczenie – wulkany z sody, płynu do mycia naczyń i octu. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali także informacji na temat tego, „Co lubią misie?” – mieli okazję obserwować pszczoły pod mikroskopem, dzięki specjalnym okularom mogły zobaczyć, jak świat widzi pszczoła, przymierzyli kapelusz pszczelarza oraz ……. wykonały świeczki z wosku pszczelego, które ozdabiały i zabrały do domu. Ostatnim etapem były zajęcia terenowe, podczas których dzieci wypełniały karty pracy dotyczące rozpoznawania drzew. Uczniowie mieli okazję zobaczyć także bociany znajdujące się w tamtejszym Ośrodku Rehabilitacyjnym oraz przyjrzeć się hodowli mrówek prowadzonej w specjalnych formikariach. Uwieńczeniem warsztatów były prezenty – niespodzianki, jakie dzieci otrzymały od pań prowadzących. Pobyt w Myśliborzu pokazał, że jedną z najlepszych form nauki jest zabawa, bezpośrednie poznawanie i badanie środowiska przyrodniczego.

Mirosława Adamowicz
Barbara Dzierbińska
Agnieszka Swęd

 

unia

BIP

logoBIP

OGŁOSZENIA BIEŻĄCE

Harmonogram pracy pedagoga


Pani Weronika Krzywda
Poniedziałek: 7:30 – 12:30
Wtorek: 7:30 – 12:30
Środa: 7:30 – 13:30
Czwartek: 9:00 – 14:30
Piątek: 8:00 – 14:00

 
Harmonogram pracy psychologa


Pani Joanna Kwaśniewska
Poniedziałek: 8:00 – 12:00
Czwartek: 8:00 – 12:00
Piątek: 13:00 – 16:00

 
Harmonogram pracy logopedy


Pani Lesława Markowska
Środa: 8:30 – 13:30
Czwartek: 8:30 – 13:30

 
Godziny otwarcia biblioteki szkolnej:


Poniedziałek: 7:30 – 15:00
Wtorek: 7:30 – 12:30
Środa: 7:30 – 14:00
Czwartek: 8:00 – 14:00
Piątek: 7:30 – 12:30

 

KARTKA Z KALENDARZA


Dzisiaj jest: Czwartek
28 Stycznia 2021
Imieniny obchodzą
Agnieszka, Augustyn, Flawian, Ildefons,
Julian, Karol, Leonidas, Piotr, Radomir,
Roger, Waleriusz

Do końca roku zostało 338 dni.
Zodiak: Wodnik

Ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Polityka plikow cookis.

Rozumiem i korzystam.

EU Cookie Directive Module Information