DLA UCZNIÓW

logo trzymaj forme

30 MinutZŁOTE SZKOŁY NBP
AKTUALNOŚCI
środa, 28 kwietnia 2021 22:43

Nasz szkoła bierze udział projekcie edukacyjnym organizowanym przez Narodowy Bank Polski. Ubiegamy się o Tytuł „Złotej Szkoły NBP”. Jednak przede wszystkim celem projektu i udziału jest edukacja i poszerzenie wiedzy naszych uczniów o atrakcyjne formy nauki.

Dziś przedstawiamy sprawozdanie z pierwszego zadania w ramach projektu – Lekcja ekonomii.

Podczas lekcji matematyki uczniowie zapoznali się z rodzajami lokat, jak wybrać lokatę, na co zwrócić uwagę przeglądając różne oferty bankowe, jakie korzyści może nieść posiadanie lokaty bankowej. Poznali jakie są źródła inflacji, co kryje się pod pojęciem inflacji, jakie czynniki na nią wpływają np. za dużo pieniędzy w obiegu poprzez emisję poprzez bank centralny, zjawisko gwałtownego wzrostu kosztów produkcji, zadłużenie państwa poprzez przewyższające wpływy wydatki. Uczniowie wykonywali zadania matematyczne. Jednym z zadań było obliczenie stanu konta po upływie danego terminu przy uwzględnieniu stopy odsetek w stosunku rocznym. W innych zadaniach uczeń miał obliczyć stopień oprocentowania w różnych bankach i zysk jaki można z tego tytułu uzyskać. W ten sposób uczniowie dowiadywali się o sile nabywczej pieniądza. Podczas kolejnych lekcji uczniowie omawiali zagadnienia dotyczące lokat bankowych oraz podatków VAT i PIT. Celem dydaktycznym lekcji było również opanowanie umiejętności swobodnego posługiwania się procentami. Podczas zajęć omawiane były zagadnienia związane z działalnością banku centralnego oraz banków komercyjnych. Uczniowie obejrzeli film omawiający kwestię stóp procentowych, porównywali oferty banków, analizowali stopy procentowe. Sprawdzali ranking kont osobistych oraz kredytów gotówkowych. Z wykorzystywaniem przeglądarek internetowej dokonywali obliczeń procentowych lokat bankowych i kredytów. Mając dostęp do informacji o kursach walut dokonywali obliczeń związanych z kupnem i sprzedażą walut.

Na lekcjach wiedzy o społeczeństwie celem wszystkich zajęć było uświadomienie uczniom, jak ważnym elementem każdego gospodarstwa domowego jest umiejętność konstruowania budżetu domowego. Zajęcia te miały pokazać, z jakich części składają się stałe wydatki i dochody. Podczas zajęć uczniowie sami składali pomysły działań o charakterze oszczędnościowym. Na podstawie tej wiedzy uczniowie dokonali w formie ćwiczenia zestawienia wydatków i dochodów za pewien okres dla rodzin o różnej wielkości. Uczniowie określali najważniejsze wydatki i dochody przeciętnej rodziny za okres 1 miesiąca. Sklasyfikowali rodzaje dochodów i wydatków, a następnie opracowali budżet domowy swojej rodziny.

Konspekt lekcji lokaty bankowe: pobierz.

Koordynatorzy projektu w ZSP nr 3: Anna Flis, Renata Rębacz, Grzegorz Sudnik.

 

unia

mobiDZIENNIK

mobidziennik logo

BIP

logoBIP

OGŁOSZENIA BIEŻĄCE

Harmonogram pracy pedagoga


Pani Weronika Krzywda
Poniedziałek: 8:00 – 12:00 (4h)
Wtorek: 8:00 – 12:00 (4h)
Środa: 9:40 – 12:40 (3h)
Czwartek: 8:00 – 9:45, 10:40 – 12:40 (3h 45min)
Piątek: 8:00 – 12:00 (4h)

 

Pani Joanna Ziółkowska
Poniedziałek: 8:00 – 12:00 (4h)
Środa: 8:00 – 12:00 (4h)
Czwartek: 7:30 – 10:30 (3h)

 
Harmonogram pracy logopedy


Pani Lesława Markowska
Środa: 8:00 – 11:00

 
Godziny otwarcia biblioteki szkolnej:

 

Poniedziałek: 6:55 – 8:55, 11:35 – 15:35
Wtorek: 6:55 – 8:55, 9:40 – 14:40
Środa: 6:55 – 8:55, 11:35 – 14:35
Czwartek: 6:55 – 9:55, 10:50 – 11:35, 12:35 – 14:50
Piątek: 7:00 – 12:00

 

KARTKA Z KALENDARZA


Dzisiaj jest: Czwartek
28 Października 2021
Imieniny obchodzą
Juda, Szymon, Tadeusz, Wszeciech
Do końca roku zostało 65 dni.
Zodiak: Skorpion

Ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Polityka plikow cookis.

Rozumiem i korzystam.

EU Cookie Directive Module Information