DLA UCZNIÓW

logo trzymaj forme

30 MinutZłote Szkoły NBP - debata
AKTUALNOŚCI
piątek, 30 kwietnia 2021 14:58

Ostatnim zadaniem w ramach projektu była DEBATA. Jej tematem przewodnim było: Czy warto oszczędzać?

Odkładanie pieniędzy przysparza problemów wielu Polakom. Potrafimy znaleźć przeróżne wymówki, podczas gdy największą przeszkodą w oszczędzaniu bywa… brak motywacji. Na szczęście istnieją powody, dzięki którym nawet największe lekkoduchy zaczną myśleć o swoich wydatkach. Czy warto oszczędzać?

Moderatorami debaty była Hania i Julia. Hania przekonywała, że oszczędzanie ma sens. Julia wskazywała opinię, że oszczędzanie nie jest konieczne. Moderatorki każde swoje stanowisko szeroko argumentowały.

Hania np. przekonywała, że oszczędzać można „by sobie dogadzać". Wiadomo, że pieniądze szczęścia nie dają, ale powiedzenie “lepiej płakać w Mercedesie niż na rowerze” nie jest dalekie prawdzie. Zarabiając i odkładając pieniądze, nawet w małych sumach, można sobie po prostu pozwolić na więcej. Regularne odkładanie to także zabezpieczenie na przyszłość. Można więc powiedzieć, że oszczędzamy po to, aby żyć długo i szczęśliwie. To dobry powodów, aby zacząć odkładać, prawda?”

Jula zaś kontrargumentowała „Oszczędzanie jest nudne. No właśnie, kto chciałby wieść nudne życie. Kontrolowanie swoich wydatków, szukanie obszarów do ich zmniejszenia, tropienie dodatkowych dochodów etc. To wszystko jest potwornie nużące… Szkoda tracić życie na takie smęty. Zresztą, po co komu taka wiedza? Czy wiedząc, ile wydajesz będziesz szczęśliwszy? Oj, może się nawet okazać, że Ci się podniesie ciśnienie i efekt będzie odwrotny. Także lepiej zupełnie sobie tym nie zaprzątać głowy. Poza tym lubisz ten dreszczyk emocji pod koniec miesiąca, kiedy nie wiesz, czy wystarczy Ci pieniędzy. A już o płaceniu kartą i zaciskaniu palców, żeby były środki nie wspomnę.”

Na koniec debaty uczniowie dokonali ewaluacji, okazało się, że wszyscy uznali, że oszczędzanie ma sens. W wypowiedziach indywidualnych przedstawili swoje argumenty dlaczego warto oszczędzać. Ciekawa dyskusja na koniec debaty udowodniła, że cel edukacyjny projektu czyli poszerzenie wiedzy świadomości ekonomicznej uczniów został osiągnięty.

Bardzo dobry, przydatny projekt zaoferowany szkołą przez Narodowy Bank Polski. Dziękujemy. Brawo!

Grzegorz Sudnik

 

unia

mobiDZIENNIK

mobidziennik logo

BIP

logoBIP

OGŁOSZENIA BIEŻĄCE

Harmonogram pracy pedagoga


Pani Weronika Krzywda
Poniedziałek: 8:00 – 12:00 (4h)
Wtorek: 8:00 – 12:00 (4h)
Środa: 9:40 – 12:40 (3h)
Czwartek: 8:00 – 9:45, 10:40 – 12:40 (3h 45min)
Piątek: 8:00 – 12:00 (4h)

 

Pani Joanna Ziółkowska
Poniedziałek: 8:00 – 12:00 (4h)
Środa: 8:00 – 12:00 (4h)
Czwartek: 7:30 – 10:30 (3h)

 
Harmonogram pracy logopedy


Pani Lesława Markowska
Środa: 8:00 – 11:00

 
Godziny otwarcia biblioteki szkolnej:

 

Poniedziałek: 6:55 – 8:55, 11:35 – 15:35
Wtorek: 6:55 – 8:55, 9:40 – 14:40
Środa: 6:55 – 8:55, 11:35 – 14:35
Czwartek: 6:55 – 9:55, 10:50 – 11:35, 12:35 – 14:50
Piątek: 7:00 – 12:00

 

KARTKA Z KALENDARZA


Dzisiaj jest: Czwartek
28 Października 2021
Imieniny obchodzą
Juda, Szymon, Tadeusz, Wszeciech
Do końca roku zostało 65 dni.
Zodiak: Skorpion

Ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Polityka plikow cookis.

Rozumiem i korzystam.

EU Cookie Directive Module Information