DLA UCZNIÓW

logo trzymaj forme

30 MinutWarsztaty w Myśliborzu
AKTUALNOŚCI
poniedziałek, 18 listopada 2019 21:27


Dwudniowe warsztaty w Centrum Edukacji Ekologicznej w Myśliborzu


W dniach 13-14 listopada uczniowie klas piątych brali udział w dwudniowych warsztatach przyrodniczych w CEE ,,Salamandra” w Myśliborzu. W czasie zajęć młodzież poznała tajniki pracy w laboratorium biologicznym. Wiedza poznana w szkole na lekcjach mogła więc zostać wykorzystana w praktyce do wykonywania ćwiczeń i doświadczeń.

Pierwszego dnia uczniowie pracowali nad sposobem rozdzielenia barwników roślinnych niezbędnych w fotosyntezie, samodzielnie przygotowali preparaty do obserwacji pod mikroskopem a w pracowni artystycznej wykonali kule mydlane. Po ciężkim dniu nauki, wieczorny czas upłynął na zabawach integracyjnych w specjalnie przygotowanych salach sportowo-rekreacyjnych.

Drugiego dnia aura pozwoliła wyjść w teren. Uczniowie pod opieka przewodnika i wychowawców udali się na Wzgórze Rataj, aby podziwiać przepiękną panoramę okolic Jawora. Młodzież poznała przeszłość geologiczną Pogórza Kaczawskiego i podziwiała jeden z cenniejszych w okolicy pomników przyrody nieożywionej, tzw. Małe Organy Myśliborskie. Obiekt ten jest pozostałością po kominie wulkanicznym. Jego widok wzbudził prawdziwy zachwyt wszystkich miłośników przyrody, którzy zdecydowali się na udział w tegorocznych warsztatach.

Mariola Szachalewicz


 

 

 

unia

BIP

logoBIP

OGŁOSZENIA BIEŻĄCE

Zebranie z rodzicami

Szanowni Państwo

  

Dyrektor Zespołu informuje,

iż dnia 4 lutego 2020 roku

o godzinie 17:00 odbędą się

spotkania z Rodzicami

dla klas I - VIII.

    

Serdecznie zapraszamy

 
Godziny otwarcia biblioteki szkolnej:


Poniedziałek: 7:30 – 15:00
Wtorek: 7:30 – 12:30
Środa: 7:30 – 14:00
Czwartek: 8:00 – 14:00
Piątek: 7:30 – 12:30

 

KARTKA Z KALENDARZA


Dzisiaj jest: Piątek
3 Kwietnia 2020
Imieniny obchodzą
Antoni, Cieszygor, Jakub, Pankracy,
Ryszard

Do końca roku zostało 273 dni.
Zodiak: Baran

Ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Polityka plikow cookis.

Rozumiem i korzystam.

EU Cookie Directive Module Information