DLA UCZNIÓW

Jesteśmy RAZEM

jestesmy logo

logo trzymaj forme

30 MinutWystawa "Chłopcy z Placu Broni"
BIBLIOTEKA
sobota, 12 listopada 2016 08:35

Chłopcy z placu broniUczniowie klasy VI b wraz z wychowawcą byli Gośćmi wystawy „Chłopcy z Placu Broni”, która znajduje się w atrium Biblioteki pod Atlantami w Wałbrzychu. Wystawa zorganizowana we współpracy ze Stowarzyszeniem Współpracy Polska-Wschód, a przygotowana przez Instytut Kultury Węgierskiej, przedstawia powstanie i karierę najbardziej popularnej do tej pory węgierskiej książki w Polsce.

Powieść ciesząca się sławą w skali światowej, należąca do klasyki literatury dla dzieci i młodzieży, została przetłumaczona na wiele języków, w Polsce po raz pierwszy w 1913 roku.

Piękna książka Ferenca Molnara jest ponadczasowa, a historia o dzielnym Nemeczku i jego kolegach od ponad stu lat wzrusza kolejne pokolenia nie tylko młodych czytelników, dlatego też uczniowie z zainteresowaniem oglądali wystawę, która dostarczyła wielu ciekawych informacji na temat książki i jego autora, można było zobaczyć okładki różnych jej wydań czy zdjęcia z ekranizacji filmowych.

 

unia

mobiDZIENNIK

mobidziennik logo

BIP

logoBIP

Ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Polityka plikow cookis.

Rozumiem i korzystam.

EU Cookie Directive Module Information