DLA UCZNIÓW

logo trzymaj forme

30 MinutPAMIĘTAMY O ZWIERZĘTACH
AKTUALNOŚCI
sobota, 09 listopada 2019 11:20


PAMIĘTAMY O ZWIERZĘTACH


Uczniom naszej szkoły nie jest obojętny los porzuconych i niechcianych zwierząt. Od wielu lat kilkakrotnie w roku odwiedzają z darami Schronisko dla Zwierząt w Wałbrzychu, a w zbiórka karmy i produktów żywnościowych prowadzona jest systematycznie.

Szczególnie zaś w październiku staramy się pamiętać o zwierzętach. Dlaczego? 4 października przypadają imieniny Św. Franciszka z Asyżu – patrona zwierząt i tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Ochrony Zwierząt. Natomiast od 4 do 11 października trwa Tydzień Zwierząt, a cały miesiąc został ustanowiony MIESIĄCEM DOBROCI DLA ZWIERZĄT. Tegoroczna zbiórka na rzecz wałbrzyskiego schroniska była wyjątkowa, darów z dnia na dzień przybywało, że należało je jak najszybciej przekazać potrzebującym.

Współpraca ze schroniskiem jest także jednym z zadań wolontariuszy Szkolnego Klubu Ośmiu. To właśnie oni 05 listopada przekazali zgromadzone dary, zapoznali się z funkcjonowaniem schroniska i problemami, z którymi się ono boryka, a co najważniejsze mogli spotkać się ze zwierzętami. Wizyta była bardzo wzruszającym przeżyciem dla wolontariuszy, ponieważ zwierzęta w schronisku, choć zadbane i nakarmione, są najzwyczajniej w świecie bardzo smutne i samotne.

DZIĘKUJĄC za włączenie się w akcję pomocy dla schroniska, prosimy nadal o wsparcie.

 

 

 

unia

BIP

logoBIP

OGŁOSZENIA BIEŻĄCE

Zebranie z rodzicami

Szanowni Państwo

  

Dyrektor Zespołu informuje,

iż dnia 4 lutego 2020 roku

o godzinie 17:00 odbędą się

spotkania z Rodzicami

dla klas I - VIII.

    

Serdecznie zapraszamy

 
Godziny otwarcia biblioteki szkolnej:


Poniedziałek: 7:30 – 15:00
Wtorek: 7:30 – 12:30
Środa: 7:30 – 14:00
Czwartek: 8:00 – 14:00
Piątek: 7:30 – 12:30

 

KARTKA Z KALENDARZA


Dzisiaj jest: Wtorek
14 Lipca 2020
Imieniny obchodzą
Bonawentura, Damian, Dobrogost,
Franciszek, Izabela, Kosma, Marceli,
Marcelin, Marcelina, Stella, Ulryk,
Ulrych, Ulryka

Do końca roku zostało 171 dni.
Zodiak: Rak

Ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Polityka plikow cookis.

Rozumiem i korzystam.

EU Cookie Directive Module Information